384 відгуків
Співробітництво -30 -40 %Дізнатися

Заказы временно не принимаются. Извините за неудобства!

Ивана Гонты, 1 без перерыва и выходных BODEN, Київ, Україна
+380 (96) 357-80-07
+380 (50) 627-87-84
+380 (63) 875-38-18
BODEN 24\7 вся Украина 0 800 330 437

Як вибрати найкращий тепла підлога для квартири або приватного будинку?!

Як вибрати найкращий тепла підлога для квартири або приватного будинку?!

 

   Тепла підлога – це водяна чи електрична система обігріву, встановлена під підлоговим покриттям. В цьому огляді ми розглянемо електричний тепла підлога – як найбільш простий в установці і найбільш оперативний в обігріві. Нагадаємо, встановлювати водяну теплу підлогу від центрального опалення заборонено законом і карається великими штрафами і демонтажем. Це дуже просто обчислюється Жеком за рівнем тиску в мережі.

Теплі підлоги використовують для комфорту, як додатковий обігрів або як основний обігрів. Для комфорту в кабельних системах обігріву використовується потужність до 130 – 150 Вт/м2, як додатковий обігрів – 150 – 180 Вт./м2, а щоб домогтися повного обігріву через підлогу потрібна потужність 180 Вт (все це пікові потужності для розігріву, споживати така підлога буде 40 – 50 Вт/м2) і вище, а площа обігріву повинна становити не менше 60 % від загальної площі приміщення. Окремо, для балконів і лоджій, не менше 180 Вт/м2, а то і 200 Вт., теж саме стосується підвалів і сирих приміщень. Розрахунок і проектування теплої підлоги.

Для того щоб розрахувати скільки теплої підлоги потрібно виходите з того: для комфорту встановлюйте тільки там де будете ходити. Для додаткового або повного обігріву чим більше тим краще, велике теплове дзеркало ― і тепло піднімається рівномірно знизу вгору створює максимальний комфортний і економічний ефект у порівнянні, наприклад, з конвекторами. Але пам'ятайте, не можна розміщувати тепла підлога під меблі або об'єкти, які повністю закривають значну частину підлоги тривалий час (на ніжках від 5 див. дозволяється.)

 

 

 

Так який електричний тепла підлога вибрати? Який тепла підлога краще?

Для того щоб відповісти на це питання потрібно розібратися конкретно з вашим випадком. Для початку потрібно розглянути які є основні типи теплих підлог на ринку України. На сьогоднішній день найбільш поширеними і перевіреними є два типи теплих підлог (на ринку присутні безліч новинок, але вони ще не всі витримали випробування часом, рекомендую користуватися перевіреними, надійними системами): кабельні системи обігріву (одножильні, двожильний тепла підлога, нагрівальний мат, тонкий нагрівальний кабель) і інфрачервоний плівковий тепла підлога.

Класичний нагрівальний кабель (кабельний тепла підлога) буває одножильний (незручний в монтажі, неекономічний – висока ЕМІ) і двожильний – більш безпечний і екологічний. Такі види кабелю вимагають цементно-піщану стяжку в 3,5 – 5 див. (враховуйте плитковий клей і плитку + 2 див.) Якщо у вашому випадку не можна піднімати підлогу, рекомендуємо використовувати тонкий нагрівальний кабель або нагрівальний мат (але коштують вони як мінімум на 30% дорожче при тому ж ефекті). Такий кабель або мат можна класти зразу під плитку клей (не допускаючи попадання повітря). Окремо варто згадати про ізоляції, дорогі теплі підлоги використовують тефлон, фторполімерів, поліестер. Обов'язково повинна бути алюмінієва оплетка, кабель заземлення. Основними виробниками теплих підлог є: DEVI, Nexans, Hemstedt, Arnold Rak, Fenix, Rexwa, Heat Plus, Caleo, Profi Therm, Woks (Ekson) 

Другий тип електричного теплого статі – інфрачервоний плівковий. Світовим лідером в їх виробництві є Корея і США. У Кореї та Японії ці підлоги застосовуватися дуже широко вже давно. Цей тип підлоги достатньо потужний для комфортного обігріву так і для опалення через пів – 220 Вт/м2 (але це пікова потужність, він споживає в середньому 35 Вт/м2), температура нагріву до 45 градусів. Такий тип підлоги рекомендується використовувати під лінолеум, ламінат або ковролін (килим) він не вимагає при цьому ніякої стяжки, просто кладеться під підлогове покриття, він тонкий, не піднімає підлогу. Можна використовувати і під плитку, але тут потрібно буде робити заливку в 2-3 - див. Не рекомендується використовувати цей тип у вологих приміщеннях і там де можна пролити велику кількість води (ванна ітп.). Тут потрібно ручна ізоляція, а в кабельних системах вся ізоляція та її перевірка проходить на підприємствах виробників.

 

 

 

Тепер ми вже знаємо дещо про теплих підлогах і можемо підібрати конкретно під свій приватний будинок або квартиру. Для першого поверху пікова потужність повинна становити не менше 150 Вт/м2 у незалежності від типу кімнати. Для ванної кімнати або вологого приміщення це повинно бути також 150 Вт/м2 в незалежності від поверху. Другий поверх і вище для комфортно обігріву використовується 130 Вт/м2 (за типами обігріву в залежності від мети дивись статтю на початку). У ванній потрібно використовувати тільки кабельні системи обігріву з гарною ізоляцією!

Тепер потрібно визначитися, який саме підлога вибрати під різний тип покриття: плитка, ламінат, лінолеум, ковролін.

  Тепла підлога під ламінат. Звичайно під ламінат (як і лінолеум і ковролін) можна використовувати і кабельні системи, але це менш зручно і досить затратно. Значно простіше і дешевше скористатися плівковим інфрачервоним теплою підлогою, який якраз і існує для цих цілей.

 

 

 

Теплу підлогу під лінолеум. У випадку з лінолеумом діють ті ж правила що і з ламінатом, тільки поверх плівки (між лінолеумом і інфрачервоною плівкою) слід покласти тонку фанеру 3-5 мм. Вона буде грати роль захисту і теплонакопичувач.

   "Тепла підлога" під ковролін (килимок), аналогічна ситуація і з лінолеумом. Але пам'ятайте чим тонше ворс, тим краще, грубі килими для цих цілей не підходять.

Можливо зробити монтаж теплої підлоги своїми руками? Відповідь – так, можливо, але для цього потрібно бути електриком відповідної категорії (решта не допускатися).

Для початку переконайтеся в тому, що теплоізоляції підлоги достатньо, щоб запобігти значні тепловтрати. Це особливо важливо для першого поверху. Добре коли на підлозі першого поверху засипаний керамзит (або щось подібне), дуже вітається використання пінополістиролу (для підлог, щільність 35 кг/м2, чим товще можете собі дозволити тим краще). На утеплену поверхня робиться тонка вирівнювальний стяжка. Для другого поверху і вище все можна зробити по мінімуму, або обійтися без теплоізоляції.

   Монтаж нагрівального мату своїми руками. Після утеплення підлоги очистіть його від бруду і пилу, розстеліть мат по підлозі. Якщо потрібно повернути або розгорнути мат просто розріжте сіточку не зачіпаючи кабель! Кабель теплої підлоги, будь то мат або щось інше, не можна пошкоджувати, ні сам кабель не ізоляцію, після монтажу ходити дуже акуратно, при кладці плитки стежити, що б не було пробоїв. Якщо що то таке виявлено такий кабельний підлогу вже використовувати не можна – він небезпечний! Далі холодний кінець (силовий кабель, не гріє) приєднують до терморегулятора по інструкції. Датчик температури підлоги розміщується в гофре між витками кабелю посередині, на відстані 50 см від краю стіни. Гофра повинна бути замуфтирована і вести прямо до терморегулятора (розміщають в канавці стіни та підлоги). Не рекомендується розміщувати тепла підлога ближче ніж на 10 см до краю стіни.

 

 

 

Перед заливкою підлоги або кладкою плитки перевірте його роботу, увімкніть на 1-2 хвилини (не більше!) ступите стопою (вона чутливіша) тільки відчули що кабель гріє ― відразу вимикайте.

Монтаж тонкого нагрівального кабелю в плитковий клей. Все теж саме, що і з матом, тільки попередньо на підлозі потрібно закріпити дюбелями як мінімум дві монтажні стрічки паралельно один до одного, або сіточку, також закріплену до підлоги. На все це з рівним кроком у вигляді змійки викладається кабель (зазвичай крок 5 – 7см). Сильно загинати або затискать кабель не можна. Також потрібно пам'ятати про те, що його не можна нахлестывать один на одного, притискати.

Монтаж звичайного нагрівального (більш товстого) кабелю такий же як і тонкого, тільки крок укладання буде 7 – 15 см, і на нього потрібно зробити заливку в 3,5 – 5 див. Включати можна тільки через 28 днів.

 

 

 

 

   Монтаж своїми руками інфрачервоного плівкового теплої підлоги значно простіше. З приводу теплоізоляції все теж саме, що і з кабелем, тільки під плівку потрібно класти ще й спеціальний тепловідбивач (наприклад, ламінований фольгований). Для монтажу під плитку його спочатку покривають армуючої сіточкою, далі в білих не струмопровідних зонах він пробивається разом з сіточкою дюбелями (кріпитися до підлоги). Бажано між шматками плівки залишати 1-1,5 см. голою стяжки для кращої адгезії. По краях цієї плівки йдуть дві мідні смуги, з однією з сторін її необхідно акуратно припаяти до проводів (одножильний, в середньому перетин 1,5) або приєднати за допомогою спеціальних кліпс + приєднати кабель, далі все це ізолюється бітумної стрічкою, а поверх додатково спеціальною липкою стрічкою (уважно перевірте надійність ізоляції, а також в цілісності плівки). Інший кінець смуги не потрібно ні до чого приєднувати, просто так само ретельно заізолювати. Один шматок плівки не повинен перевищувати 8 погонних метрів в довжину. Між собою шматки з'єднуватися все по одній стороні паралельним з'єднанням. Далі від самого близького шматка ведуться дроти до терморегулятора і підключатися. Термодатчик ховається під саму плівку (під карбон в окремій канавці, бажано в гофре). Далі плівка заливається 2-3 див. стяжкою. Як обрати якісну теплу підлогу?!

Монтаж інфрачервоної плівки під ламінат, лінолеум або ковролін. Все теж саме, тільки не вимагається поверх настилати сітку і кріпити дюбелями. Вітається використання гідроізоляційної плівки поверх інфрачервоній. Якщо використовуєте ламінат то просто після укладання інфрачервоної плівки кладете ламінат, якщо лінолеум або ковролін, додатково покладіть під них тонку фанерку 3-5 мм. Вона буде грати роль теплонакопичувача і захисту від механічних пошкоджень.

   Терморегулятори з датчиками підлоги підходять до всіх видів підлог. Розрізняють механічні, електронні (не програмовані, як вони механічні, тільки з дисплеєм) і програмовані тижневі – дозволяють налаштувати режим роботи теплої підлоги і додатково економити 30% електроенергії. Їли у вас площа до 5 м2 ― беріть механічний або електронний, якщо більше – програмований. Деякі терморегулятори мають датчик температури підлоги і повітря, з датчиком повітря варто брати тоді , коли ви хочете мати опалення через підлогу.

Обов'язково поставите хороші автомати, підлогу підключіть до заземлення і поставте ПЗВ!

Короткі рекомендації по теплій підлозі

 

ЯКЩО МИ ЩОСЬ УПУСТИЛИ В СТАТТІ, АБО ПОРАДИЛИ НЕ ТАК, БУДЬ ЛАСКА, ДОДАЙТЕ КОМЕНТАР!

 

 

 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner